Értékbecslés
A megbízható, piaci aktualitásokat figyelembe vevő értékbecslés nélkülözhetetlen a vételi döntések meghozatalához, hitelfedezethez, pénzügyi átvilágításhoz és az ingatlan teljesítményének értékeléséhez. A valós piaci érték megállapítása alapozza meg a reális értéken történő vételi és eladási ügyleteket. Vevő és eladó elégedettsége biztosítéka hosszú távra tervezett ügyfélkapcsolatainknak.
Pontos és független értékeléseink alapját szaktudásunk és széles kapcsolatrendszerünk képezik. Vállaljuk ingatlanok értékelését bérlők, befektetők, tulajdonosok és ingatlanfinanszírozók számára egyaránt, így döntés előkészítő tanácsot is adunk az ingatlanpiaci szereplőknek.
Cégünk a következő ingatlantípusok értékbecslését vállalja:
-
- lakóingatlanok
- irodaházak
- ipari ingatlanok
- kereskedelmi ingatlanokfejlesztési, kereskedelmi, mezőgazdasági telek
- ingatlanok
- speciális ingatlanok
![cost-g7b40c7f65_192003](https://kovacstanacsado.hu/wp-content/uploads/2022/04/cost-g7b40c7f65_192003.jpg)
Értékbecslési szolgáltatásaink:
-
- értékbecslés belső döntéshozásra (eladóknak – vevőknek)
- banki értékbecslés (hitelfelvételhez)
- átvilágítás
- legjobb kihasználásra irányuló elemzések
- piacelemzés
- kockázatelemzés
Értékeléseinket az alábbi módszerek szerint végezzük:
1. Piaci, forgalmi értékelés:
Az értékbecslés a piaci környezet tanulmányozásából indul ki, a megtörtént adás-vételek képezik az összehasonlítás alapját. A forgalmi értékelés már megvalósult, konkrét és jól ismert ügyletek árainak a vizsgált esetre való kiterjesztésével, összehasonlításával történik. Az értékelés során a piacon a közelmúltban eladott, illetve értékesítésre felkínált vagyontárgyakat elemezzük és összehasonlítjuk az értékelés tárgyát képező vagyontárggyal.
2. Hozadéki értékelés:
A hozamszámításon alapuló értékelés az ingatlan jövőbeni hasznainak és az ezek megszerzése érdekében felmerülő kiadások különbségéből vezeti le az értéket. Az érték megállapítása azon az elven alapszik, hogy bármely eszköz értéke annyi, mint a belőle származó tiszta jövedelmek jelenértéke. A bérleti díj értékmérőként alkalmazható. Ez esetben azt vizsgáljuk, hogy a vagyontárgy képes-e a befektetett tőkére vonatkozóan elvárt megtérülést biztosítani. A jövedelemtermelő képesség vizsgálata során kétfajta szemléletmód alakult ki, az egyik egy naptári évre vonatkozóan szemléli az eseményeket, míg a másik több évet vesz figyelembe.
3. Költségalapú értékelés:
A költségalapú értékelés megközelítésének lényege, hogy a vásárló nem fizet többet a vagyontárgyért, mint egy olyan helyettesítő vagyontárgy előállítási költsége, melynek hasznossága megegyezik a kérdéses vagyontárgy hasznosságával. Néhány ingatlan esetében válhat szükségessé a nettó pótlási költség becslése, főként amikor teljes mértékben hiányoznak a piaci összehasonlító adatok. Az eljárás az alábbi különleges rendeltetésű épületek értékbecsléséhez használatos:
-
- iskolák
- kórházak
- egyetemek
- könyvtárak
- múzeumok
- börtönök